Bez kategorii

Ciekawe pomysły na wirtualne zwiedzanie

Wiem, że siedzenie w domu w tak piękną pogodę może być frustrujące i męczące. Rozumiem Was- mnie też już „nosi”. Jednak wszyscy musimy przeczekać.

Tymczasem polskie muzeam, miasta i kościoły oferują witruale zwiedzanie swoich podwojów. Jest to fajny pomysł na spędzenie czasu w domu.

Prezentuję Wam listę miejsc, które możecie zwiedzić online.

Zamek Królewski w Warszawie to jedno z najważniejszych miejsc w Warszawie. Wirtualny spacer to przechodzenie z Sali Wielkiej do Tronowej, a z Tronowej do Sypialnej.

WIRTUALNY SPACER

XIX- wieczna Osada Fabryczna w Żyrardowie. Żyrardów daniej słynął z przemysłu włókienniczego. Miasto oferuje spacer wśród zabudowań z czerwonej cegły.


WIRTUALNY SPACER

Zamek krzyżacki w Malborku to największy zamek w Polsce. Jego ogrom zachwyca i zachęca to zwiedzania wnętrz.

WIRTUALNY SPACER

Park Etnograficzny w Tokarni to wspaniałe miejsce, gdzie można zobaczyć niesamowite dawne zabudowania woj. świętokrzyskiego.

WIRTUALNY SPACER

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu to jeden z najpiękniejszych skansenów w Polsce. Można tu zobaczyć 9 zagród rzędowych oraz wiele innych, wspaniałych zabudowań dawnej mazowieckiej wsi.

WIRTUALNY SPACER

Muzeum Powstania Warszawskiego na swojej stronie na Facebooku prezentuje wirtualne lekcje historii. Warto obejrzeć, aby móc poszerzyć swoją wiedzę o II wojnie światowej.

https://www.facebook.com/1944pl/

Katedra Łowicka umożliwia odkrywanie swoich wnętrz online.

WIRTUALNY SPACER

Muzeum Stutthof to były niemiecki obóz koncentracyjny. Muzeum jest zorganizowane na części dawnego obozu (ok. 20 ha). Wśród najważniejszych jego zabytków jest częściowo zachowany Stary Obóz, komora gazowa, komendantura, krematorium.

WIRTUALNY SPACER

Zamek Królewski na Wawelu to dawna siedziba królów Polski, najważniejszy zabytek Krakowa z pięknymi komnatami i arrasami na ścianach.

WIRTUALNY SPACER

Mój ukochany Kraków również zaprasza do wirtualnego zwiedzania miasta.

WIRTUALNY SPACER

Archikatedra Oliwska zaprasza do wirtualnego zwiedzania. Podczas spaceru możecie posłuchać dźwięków wspaniałych wielkich organów, z których światynia słynie.

WIRTUALNY SPACER

Zamość to miasto- utopia. Miasto renesansu. Ratusz, kamienice ormiańskie, katedra- prawdziwy raj dla oczu. Możecie zwiedzić miasto wirtualnie.

WIRTUALNY SPACER

Kościół Najświętszego serca Pana Jezusa w Turku zachwyca wspaniałymi freskami w wykonaniu Józefa Mehhofera. Już dziś można zwiedzić świątynię online.

WIRTUALNY SPACER

Muzeum Etnograficzne w Toruniu to jedyny w Polsce skansen usytuowany w centrum miasta. Znajduje się tu 19 obiektów architektury wiejskiej, które powstały głównie w XVIII i XIX wieku i zostały przeniesione na teren parku z Kaszub, Borów Tucholskich, Kociewia, Kujaw, ziemi chełmińskiej i dobrzyńskiej.

WIRTUALNY SPACER

Muzeum im. Pułaskiego w Warce gromadzi zabytki i pamiątki związane z postacią Kazimierza Pułaskiego oraz innych wielkich Polaków, którzy emigrowali do USA; eksponaty związane z epoką stanisławowską (XVIII w.); elementy wystroju wnętrza dworów i pałaców w dobie XVIII i XIX w.

WIRTUALNY SPACER

Właścicielem fotografii jest  Państwowe Muzeum Auschwitz- Birkenau

Były niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz- Birkenau był największym obozem zagłady na terenach II Rzeczpospolitej. Przyznam szczerze, że jeszcze nie byłam w muzeum, jednakże (ponieważ bardzo interesuje mnie historia Holocaustu) czuję się w obowiązku uzupełnić swoją wiedzę i pojechać do Oświęcimia.

WIRTUALNE ZWIEDZANIE

To tylko ułamek wirtualnych wycieczek, z których można skorzystać podczas domowej kwarantanny. Będę aktualizować listę, by umilić Wam choć trochę przymusowe siedzenie w domu 🙂

Tymczasem- życzę Wam duuużo zdrowia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *