Bez kategorii

Pociągiem do Warszawy, czyli kolejowy dzień z dziećmi

Jedna z lipcowych niedziel była upalna (jak każdy inny dzień) i nie wiadomo było, co zrobić z wolnym czasem. Ponieważ mieszkamy w aglomeracji warszawskiej, wsiedliśmy w pociąg i pojechaliśmy z dziećmi do Warszawy. Nasz pierwszy przystanek- Warszawa Stadion (przesiadka do linii S2).

Z Warszawy Stadion pojechaliśmy SKM-ką na lotnisko Chopina. Pooglądaliśmy z tarasu widokowego samoloty, potem pokazaliśmy dzieciom terminal- odprawę bagaży, kasy biletowe, odprawę celną.

Po godzinnym odpoczynku wróciliśmy pociągiem na stację PKP Ochota i udaliśmy się do Stacji Muzeum (dawne Muzeum Kolejnictwa), o którym już kiedyś pisałam TUTAJ Od naszej ostatniej wizyty zmieniła się ekspozycja stała wewnątrz budynku.

Mural na PKP Ochota

Niesamowicie spodobały mi się bilety do Stacji Muzeum. Stylizowane są na dawne bilety kartonikowe. Kawałek tekturki staje się fajną pamiątką z wizyty w obiekcie.

Następnie zabytkowym tramwajem przejechaliśmy z Placu Zawiszy na Dworzec Centralny, by pooglądać pociągi pospieszne i piętrowe, spacerkiem udaliśmy się pod Pałac Kultury i Nauki pokarmić gołębie i wieczorem z PKP Śródmieście wyruszyliśmy w kierunku domu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *