Bez kategorii

Radom Air Show 2017

W weekend 26-27 sierpnia 2017 roku na lotnisku w Radomiu odbywały sie międzynarodowe pokazy lotnicze Air Show.

Utrudnienie było takie, że w tym roku nie było można kupić biletów. Obowiązywały za to bezpłatne wejściówki, które w ciągu kilku godzin rozeszły się jak świeże bułeczki. Nam udało się je na szczęście zdobyć 🙂

Na Air Show można było obejrzeć pokazy wielu grup akrobacyjnych z całego świata. Przyleciały do nas Baltis Bees z Łotwy, śmigłowce Mi-24 (swoją drogą- nie wiedziałam, że śmigłowce są takie zwrotne ), Migi-29, Mig-21 LanceR z Rumunii,  F16, PZLSW-4 Puszczyk, Iskry, Boeing B-52 Stratofortress i wiele innych wspaniałych maszyn.

Ponadto równocześnie zwiedzić można było wystawy statyczne śmigłowców, samolotów bojowych (np Polish Air Force,  Romanian Air Force), stanąć oko w oko  z potężnym Migiem 21 i F16, obejrzeć zakupionego niedawno przez Rząd samolot dla VIPów Gulfstream G550 „Kazimierz Pułaski”, dotknąć czarnych skrzynek. To tylko część atrakcji Air Show.

Wrażenia z wydarzenia niesamowite! Bardzo przemyślana organizacja, brak nieznośnych tłumów- to słowa opisujące tegoroczne Air Show.

Wprawdzie byliśmy bez dzieci, natomiast sugeruję, by na takie wydarzenia zaopatrzyć się w stopery do uszu lub wyciszające słuchawki. Ryk potężnych odrzutowych silników może wystraszyć lub ogłuszyć dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *