Bez kategorii

Ranczo Zwierzątkowo w Rudzie Talubskiej

W Rudzie Talubskiej, małej miejscowości nieopodal Łaskarzewa i Garwolina usłyszeć można gulganie indyka, klekot bociana, szczekanie sarny i zobaczyć piękny pióropusz pawia albinosa. Czy to jakaś zaczarowana kraina? Nie, to prywatne gospodarstwo rolne, prowadzone przez pewne miłe małżeństwo, które ratuje zwierzęta od głodu i śmierci.

Na wielkiej przestrzeni dzieci zobaczyć mogą: kozy, osła, lamy, pawie indyjskie, pawie albinosy, sarny, jelenie, strusie, koguty, kury, bociany, indyki, konie. Mogą także nakarmić zwierzęta, pogłaskać, gospodyni chętnie opowiada skąd się wzięły, jak wygląda opieka nad nimi.

Zwierzęta są bardzo przyjaźnie nastawione do małych gości. Z chęcią jedzą z ręki, podskubują, domagając się pieszczot.

Jak dojechać do Rancza? 
Adres to: Ruda Talubska, ul. Akacjowa. Ranczo znajduje się koło stacji Auto Gaz u Jacka, koło ronda (ulica Akacjowa/ Bajkowa). Na rondzie, jadąc od stacji PKP, trzeba zjechać w pierwszy zjazd. ranczo jest 20 metrów od ronda.


Porada:

Ponieważ teren jest błotnisty, polecam założyć wygodne ubranka i kalosze. Warto też mieć ze sobą chleb, marchewki i jabłka. Zwierzęta na pewno ucieszą się z przysmaków 🙂 Uwielbiamy Ranczo Zwierzątkowo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *