Sky Show Sobienie 2018

W dniach 16.06-17.06.2018 w Sobieniach Królewskich nieopodal Osiecka odbyła się pierwsza edycja pikniku lotniczego o nazwie Sky Show Sobienie. Impreza ma na celu reaktywowanie dawnych pikników lotniczych w Góraszce (gm. Wiązowna), które zlikwidowano w 2011 roku.

Podczas pikniku można było obejrzeć akrobacje awionetek i bombowców, zobaczyć rekonstrukcję bitwy lotniczej pomiędzy samolotami III Rzeszy a Rosją w wykonaniu grupy Retro Sky Team. Jerzy Makula dał popis swoich umiejętności w sterowaniu szybowcem, widziałam wyrzut skoczków z biało- czerwoną flagą. Był również Piper Cub i wiele  innych wspaniałych grup akrobacyjnych.

Bardzo duży plus za organizację parkingów i bezpłatne dojazdy autobusami z parkingu na teren lądowiska. Minus za brak wody do picia dla uczestników (przy takich sponsorach organizatorzy mogliby zapewnić bezpłatną wodę z dystrybutorów tym bardziej, że z zewnątrz nie wolno było wnosić puszek czy bidonów, upał był nieziemski, a butelka wody 0,5 l kosztowała 4 zł). Szkoda też, że organizatorzy zamknęli wystawy statyczne w strefie VIP i zwykli uczestnicy nie mogli obejrzeć z bliska maszyn jak to co roku ma miejsce na radomskim Air Show. Samoloty były odwrócone ogonami w kierunku widzów- niezależnie od tego czy startowały czy tez nie.

Ogółem impreza była bardzo fajna. Mam nadzieję, że pierwsza edycja nie będzie ostatnią, a organizatorzy wyciągną za rok wnioski z niedopatrzeń i się poprawią 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *