Bez kategorii

ZOO w Warszawie

Lubimy ogrody zoologiczne, bo są tam fascynujące okazy zwierząt. Zwierząt, których nigdy byśmy nie mieli okazji zobaczyć, bo nie jeździmy do Afryki, Australii, Azjii, Ameryki. Na Antarktydę również nam nie po drodze 😉

Adaś jest wielkim pasjonatem fauny, więc taka wycieczka do ogrodu zoologicznego jest dla niego nie lada gratką.

Ostatnio jakiś wariat zaatakował niedźwiedzie na wybiegu od strony Trasy WZ, toteż stwierdziliśmy, że może to ostatni raz, kiedy je tam zobaczymy. Zatem zebraliśmy się i pojechaliśmy do warszawskiego ogrodu zoologicznego. Misie są już zabrane w bezpieczniejsze miejsce.

Warszawskie ZOO powstało w 1928 roku. Dziś zajmuje powierzchnię około 39 ha.

W stołecznym ogrodzie zoologicznym podziwiać można:

Słoniarnię– jedną z najnowocześniejszych w Europie, mającą powierzchnię 6000 m² . Słoniarnia składa się z części wewnętrznej oraz wybiegu na świeżym powietrzu.

Herpetarium, a więc pawilon dla gadów i płazów. Mieszkają w nim krokodyle, węże, jaszczurki i warany.

Ptaszarnię. Ptasia rodzina to nie tylko woliery na zewnątrz i osobne pomieszczenia wewnątrz. To także hala wolnych lotów, która nas absolutnie urzekła! Jest obsadzona bujną roślinnością, pośród której latają ptaki. Spotkanie oko w oko z egzotycznymi gatunkami jest niesamowite 🙂

Żyrafiarnię i małpiarnię. Zewnętrzny wybieg żyraf otoczony jest fosą. Wewnątrz żyrafiarni znajdują się również miejsca dla małp. Małpiarnia to hodowla pawianów, goryli, szympansów, kapucynek, tamaryn i pigmejek.

W warszawskim ZOO mieszka także rodzina przezabawnych surykatek. Te drapieżne ssaki mają w sobie coś urzekającego. szczególnie, gdy stoją na tylnych łapkach i obserwują swymi czarnymi jak dwa guziczki ślepkami otoczenie.

Opócz tego spotkać tu można różowe, dostojne flamingi. Te wspaniałe afrykańskie ptaki czasami zalatują do naszego kraju i sa u nas objęte całkowitą ochroną.

W ZOO widzieliśmy również: nosorożca Kubusia, niedźwiedzia polarnego oraz pingwiny.

Ja jestem wielką kociarą, więc dla mnie naj naj są lwy, tygrysy, pantery, jaguary i gepardy, które wręcz ubóstwiam….

… natomiast dzieci były zachwycone hipopotami- największe zrobił na nich psotny Hugo 😉

To tylko część zwierząt, jakie można zobaczyć w warszawskim ZOO. Wzdłuż alejek mieści się wiele tablic informacyjnych i interaktywnych dla dzieci, dzięki którym mogą jeszcze lepiej zgłębiać świat fauny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *